Zmenšiť textZväčšiť text

Odchyt psov

 30.03.2024

 

     V mnohých rómskych osadách na Slovensku sa stretávame s problémom nadmerného počtu psov bez domova a nedostatočnej starostlivosti o nich. V niektorých prípadoch sa tieto psy stávajú obeťami zneužívania a zanedbávania.

     V rámci snahy o zlepšenie životných podmienok týchto zvierat sa angažuje aj starosta Krásnohorského Podhradia, Štefan Kún, v miestnej osade. V spolupráci s Andreou Szarkovou, Máriou Juríniovou a študentmi univerzity veterinárneho lekárstva sa zamerali na odchyt psov.

     Cieľom nie je len odstrániť psov z ulíc, ale aj poskytnúť im lekársku starostlivosť, ošetriť ich a následne nájsť pre nich vhodné domovy. Projekt zahŕňa aj význam kastrácie a sterilizácie psov ako prevencie nadmerného množenia. Niektoré zvieratá končia v útulku, ktorý im poskytuje dočasný domov. Iné získavajú adopciou láskyplné domovy a nový začiatok.

     Doteraz sa uskutočnili dva odchyty (primárne šteniat), prvý 28. februára, pri ktorom sa odchytilo 7 psov (5 sučiek, 2 psy) a druhý 28. marca, pri ktorom sa odchytilo 5 psov (3 sučky, 2 psy). Z prvého odchytu, si adopciou nový domov získali 3 psy, ostatné čakajú v košickom útulku.

 

Viac foto: TU

 


Zoznam aktualít: